logo TR | ENG
splash

Tarihçe

           En kalıcı ve güzel olanın doğada olduğunu, doğal görünüm modasının asla geçmediğini düşünerek yola çıktık. Günlük yaşantımızda vazgeçemediğimiz renkleriyle, sağlıklı yapısı olan toprağı, 38 yılı aşkın tecrübemizle işleyip teknolojik hassasiyetle şekillendiriyor, estetik ve konforu mekanlara taşıyoruz. Her geçen gün çağdaş yapılara yeni değerler katacak ürün yelpazemizi çoğaltıyor ve geliştiriyoruz. Sonunda, ürünlerimizin yaşam alanlarımıza kattığı konforlu güzelliği seyrederken de büyük keyif alıyoruz.

           A.T.S. Ateş Tuğla Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi 1974 yılında Rami/Topçular mevkisinde 1.200 mkapalı alanda yıllık 1.500 ton kapasite ile soba tuğlası, ingot tuğlası, pota tuğlaları, kupol ocağı tuğlaları, asit tuğlası ve harçlar ile refrakter üretimine başlamıştır. 1980 yılında kamara tipi fırından tünel fırın pişirme sistemine geçerek yıllık üretimini 3.600 tona çıkartmıştır. Şirketimiz 1988 yılında ürtemini Gaziosmanpaşa Arnavutköy Beldesi Taşoluk mevkisine taşımış ve halen 11.000 m2 alan üzerine 4.000 m2 kapalı alanı ile faaliyetine devam etmektedir. İkinci tünel fırının 1994 yılında devreye girmesiyle yıllık kapasite 8.000 tona yükselmiştir.

           Şirketimiz 1994 yılından itibaren ürün yelpazesine klinker tuğla ürünlerini de katmıştır. Ülkemizde klinker tuğla üretiminde ulaşılabilen en yüksek sıcaklık olan 1.180°C sıcaklıkta pişirilen, iç ve dış mekanlarda, cephe ve zeminler  için ürettiğimiz onlarca çeşit ve renkte ürünümüz ile bu alanda büyük bir gururla yerimizi aldık. Klinker Tuğla ürünlerimiz, Ekos Klinker Tuğla adıyla Ekos Endüstri ve Gıda Ürünleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi tarafından piyasaya sunulmaktadır.

           Konumuzdaki başarımızı terrakotta cephe sistemimiz olan Ekos Ekoton’da da gösterdik. Müşterilerimize sunduğumuz çok çeşitli ölçü, renk ve çözümlerimizle artık bir çok projede Ekos Ekoton tercih edilmektedir.

           2007 yılında devreye aldığımız yeni yatırımımız ile teknolojimizi yenileyerek üretim kapasitemizi ve ürün kalitemizi yükselttik. Değişik renk ve ebatlarda cephe, zemin, dekorasyon ve restorasyon projelerinde kullanılabilecek yüksek kaliteli ürünlerimizi müşterilerimizin beğenilerine sunduk. Büyük projelere çözümler üretmeye başladık.

           AT.S. Ateş Tuğla Kalite Yönetim Sistemi, 2003 yılının aralık ayında RW-TÜV tarafından denetlenmiş ve DIN EN ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi Standardı şartlarına uygun bir kalite yönetim sisteminin var ve yürürlükte olduğu teyid edilmiştir.

           İçimizden eksilmeyen estetik mekanlar oluşturma hevesimiz, yeni ürün gerçekleştirme gücümüz, ürün iyileştirme ve kaliteli üretim azmimiz ile Türkiye'nin hızla gelişen ve büyüyen firmalarından birisiyiz.